01/05/2019

Tekkart Nedir ?

“Her alışverişe Tekkart” sloganı ve misyonuyla 2016 yılında İstanbul/TÜRKİYE’ de kurulan TEKKART A.Ş. sektörler arası işbirliği sayesinde, tüketiciler için günlük alışverişleri ve hizmetleri kazanca dönüştüren,

KOBİ’ler içinse müşteri sadakati ve ciro artışını hedefleyen,Türkiye’den başlayarak en büyük ve en çok kazandıran alışveriş sistemi olmayı vizyon edinen güvenli, kolay ve dinamik bir alışveriş sistemidir.

Tekkart A.Ş. %100 Türk Girişimci ve Mühendislerinin Kurduğu Bir Dünya Projesidir.

Hizmet verdiği alanlar;

* Müşteriler için her alışverişte avantaj
* Firmalar için müşteri sadakat programı ve pazarlama kanalı
* Dernekler için üye avantaj programı
* Kulüpler için taraftar kart uygulaması
* TekkartY, Türkiye’nin ilk dijital yemek çeki programı
* Esnaf kardeşliği (dijital promosyon sistemi)
* Tekkart Fırsat, şehir fırsatları uygulaması
* Kurumlara yönelik çözüm ortaklığı
* Genç Tekkart, 16 – 25 arası genç girişimci programı
* Tekkart Girişimci, kendi işini kurmak isteyen girişimcilere hazır altyapı

BİREYSEL TEKKART;
Bireysel Tekkart sahipleri zaten yaptıkları günlük alışverişlerden Bedava Alışveriş hakkı elde ederler. Ve bunları istedikleri üye iş yerinde özgürce kullanırlar.

GİRİŞİMCİLER İÇİN TEKKART;
Kendi işini kurmak isteyen girişimciler için, günlük yapılan alışveriş hacminden devasa bir iş sahibi olmak mümkündür.

FİRMALAR İÇİN TEKKART;
Firmalar İçin Neden Tekkart?

1. Yeni ve devamlı müşteriler kazanmak,
2. Ciroları artırmak,
3. Bölgesel işbirliği yapmak,
4. Az maliyetle hedef odaklı ve etkili reklam yapmak.

Tekkart, üyelerine bedava alışverişin yolunu açar.

FİRMALAR DAHA ÖNCE HİÇ BU KADAR ŞANSLI OLMAMIŞTI.

– Daha Fazla Müşteriye Nasıl Ulaşırsınız?
– Müşteri Yoğunluğunuzu Nasıl Artırırsınız?
– Hedefe Ulaşacak Reklamı Nasıl Yaparsınız?
– Maliyetlerinizi Nasıl Azaltırsınız?
– Karlılığınızı Nasıl Artırırsınız?

Tüm Sorularınıza Tek Cevap, TEKKART

Üye iş yerlerinden yaptığınız tüm alışverişlerden para puan kazanırsınız ve anında gelen SMS ile bilgilendirilirsiniz. Bu para puanlarla yine üye işyerlerinde bedava alışverişin keyfini çıkarırsınız. Örneğin; üye işyeri olan marketten günlük alışverişinizi yaparsınız ve bu alışverişten kazandığınız parapuanlarla yine üye işyeri olan pastaneden bedava bir pasta alabilirsiniz. Ya da aracınızın bakımını yaptırır, kazandığınız parapuanlarla başka bir mağazadan aldığınız ayakkabı veya kuaför hizmetinizi bedavaya getirirsiniz. Üstelik bedava yaptığınız alışverişten de parapuan kazanırsınız.

Elektrik, internet, akaryakıt ve sigorta gibi zorunlu harcamalarınız için ulusal firmalarımızdan ya da online mağazalarımızdan da bedava alışveriş kazanırsınız.

Tekkart’a Nasıl Üye Olurum

Tekkart’a  “KAYIT OL” butonuna tıklayarak,ya da aşağıdaki QR Kodu tarayarak açılan formu eksiksiz doldurarak kolayca üye olursunuz. Eğer size birisi tavsiyede bulunmuşsa, referans bölümüne size tavsiyede bulunan kişinin cep numarasını yazabilirsiniz. Ayrıca üye işyerlerimizden alışveriş yaparsanız, yapacağınız ilk alışverişinizde ad-soyad ve cep numaranızla üyeliğiniz başlatabilirsiniz.

Nasıl Alışveriş Yaparım

Tekkart teknolojisi sayesinde bu bedava alışveriş keyfi o kadar kolaydır ki, üye iş yerlerimizde alışveriş sonrasında telefon numaranızı veya ID numaranızı söylemeniz yeter. Eğer para puanla ödeme yapacaksanız bir de alışveriş şifrenizi söylersiniz. Online mağazalarda ise Tekkart web sayfası üzerinden ilgili mağazaya bağlanıp alışverişinizi yapmanız gerekir. Ulusal mağazalarda ise Tekkart web sayfası üzerinden başvuru yaparak ilgili hizmetlerden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Nerede Alışveriş Yaparım

Öncelikle Tekkart uygulamasını Google Play ve ya Apple Store’dan telefonunuza indirin. Uygulamayı açtığınızda, üye işyerlerinin bulunduğunuz noktaya en yakından itibaren listelendiğini göreceksiniz. Dilediğiniz üye işyerini inceleyebilir, dilerseniz navigasyonla üyeişyerine kadar gidebilirsiniz. Tekkart web sayfasından da bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tekkart Online Mağazalar

https://www.tekkart.com.tr/onlinemagaza

Tekkart Ulusal Markalar

https://www.tekkart.com.tr/ulusalmagazalar

Tekkart Kobiler

https://www.tekkart.com.tr/magazalar

Puanlarımı ve Harcamalarımı Nasıl Kontrol Edebilirim

Tekkart uygulaması ve web sayfasından size özel hesabınıza girerek harcamalarınızı, puanlarınızı ve kazançlarınızı anlık takip edebilirsiniz

                                             TEKKART SIK SORULAN SORULAR

Tekkart Nedir?

Lisans içeriğimiz, internet ve aplikasyon üzerinden çalışabilecek mobil bir yazılımdır. Şirketimizin anlaştığı şahıs ve kurumsal firmaların ürünleri ve hizmetleri, kampanya ve indirimleri hakkında ve ayrıca yerel ve genel konu, faydalı haber ve bilgileri, yeni ürün ve hizmetleri bu program aracılığı ile programı satın alarak kullanan kullanıcılarına iletir. Başlangıç düzeyindeki kullanıcılar sadece üye işyerlerinden alışveriş indirim alma hakkı ile lisans ücreti ödemeksizin kullanabilirler. Satın alınan lisansın kullanım süresi belli bir zaman dilimiyle sınırlı olmayıp üyenin üyelik süresi boyunca devam eder. Lisans bedelini ödeyerek satın alan müşteri mobil GSM şebekesi ile çalışan cihazlarından (internet kullanımına uygun akıllı cep telefonlarına) ve firmanın resmi internet sitesinden kullanmaya başlar.

Ürünün amacı bilinçli bir alışveriş topluluğu oluşturmak ve yeni ve sadık müşteri arayışında olan üye işyerlerine sadakat sistemlerini kurmaktır.

Tekkart imkanlarından nasıl yararlanırım?

Tekkart’ın indirim imkanlarından faydalanmak için hiçbir ücret ödemeden sitemiz üzerinden “ücretsiz üye” olabilirsiniz. Üyeliğiniz kayıt işlemi tamamlandığında aktif hale gelecektir. Ancak Tekkart’ı tavsiye ederek, sisteme üyeişyeri kazandırarak ekstra kazanımlar elde etmek istiyorsanız Tekkart’ın ücretli lisans haklarını satın almalısınız.

Sistemde yapılan alışverişlerde üyeişyerlerinin verdiği indirimlerin bir miktarı tekrar müşteriye parapuan olarak yansıtılır ve bu puanlar yine üyeişyerlerinde harcanabilir. Ancak sistem sadece kayıt olanlara hizmet verir.

Alışverişlerde Tekkart’ımı nasıl kullanacağım?

 • 1. Üye, alışverişini yapar.
 • 2. Toplam ödeme bedelini nakit veya kredi kartıyla yapar.
 • 3. Üye işyeri toplam bedel üzerinden fatura veya fişi üyeye verir.
 • 4. Üye İşyeri, Tekkart Üyeişyeri portalı üzerinden toplam alışveriş miktarını, alışveriş işleme bölümünde tutar kısmına yazar.
 • 5. Daha sonra üyeden cep telefonu ve şifresini girmesi istenir.
 • 6. Üye girişi yaptığında eğer kendi şifresini kullanmak istemezse “şifre gönder” butonuna basarak tek kullanımlık şifre talep edebilir.
 • 7. Üye şifresini girip tamam dediğinde işlem onaylanır ve üyeye alışveriş bilgi sms’i gider.
 • 8. Eğer üyenin kullanılabilir puanı varsa bu kısımda puan bilgisi ve kullanmak isteyip istemediğini soran bir ekran gelir.
 • 9. Üyenin puanı varsa ve kullanmak isterse buraya tutarı girer ve tamam der.
 • 10. İşlem tamamlanır. Bu süreçte üye cep no yerine Tekkart ID sini de kullanabilir.
 • 11. İşlem tamamlandığı anda bu alışveriş bedeline ait hesaplanan puanlar üye/üyelerin hesabına yüklenecek puan olarak yansıtılır.
 • 12. İşlem sponrası kazanılan puanlar anında yüklenecek puan kısmında görünür. 15 gün sonra bu puanlar üyenin ekranında kullanılabilir puan haline gelir ve üyeye kullandırılır.
 • 13. Üye işyerinin yasal mevzuatı gereği (Benzin vb.) ve ya verilen indirim oranına bağlı olarak puan hesaplamalarında değişiklikler olabilmektedir.

18 Yaşın Altındakiler Üye Olabilir mi?

Evet. Yasal velinizin onayı ve talebi doğrultusunda 18 yaşın altında iseniz üye olarak Tekkart faydalarından yararlanabilirsiniz.

Tekkart Hizmet ve Olanaklarından Hangi Bölgelerde Faydalanabilirim?

Tekkart üye işyerlerinin bulunduğu bütün şehir ve merkezlerde Tekkart hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Komisyon Nasıl Kazanılır?

Tekkart yazılımını satın alan lisans kullanıcısı, programı yeni müşterilere tanıtarak satması veya satın almasına yardımcı olmaları karşılığında belli şartlarda ve şirketin belirlediği miktar ve oranda komisyon kazanır. Bu satış ve tanıtımla ilk sattığı müşterilere olan faaliyet ve gayretinin, tanıtım ve eğitim hizmetinin bir meyvesi olarak şirketin önceden belirlediği miktar ve oranlarda komisyon kazanırlar.

Alışverişlerde fiş ve fatura alacakmıyım?

Her alışverişinizde fiş veya fatura almalısınız.

Tekkart üye ve üye işyeri arasında vergi doğuran olay sürecine karışmaz. Nakit, kredi kartı, tekkart veya tekkart puan ile her ne nam altında ödeme yapılırsa yapılsın, üye işyeri fatura veya fişi, hiç indirim göstermeksizin hesaplanan tutardan ödemek zorundadır. İndirim rakamının fatura bedelinden düşülerek işlem yapılmasından doğacak tüm yükümlülük üye iş yerine aittir.