COSS Platformu Nedir?

COSS (Crypto-One-Stop-Solution) Nedir?

 COSS  platformu, çevrimiçi ödeme teknolojilerinin konumlarını ve kripto paraların bu gelişen pazardaki konumunu sağlayan Kripto Para kullanıcılarının fonlarını tek bir hesapla çevrimiçi olarak yönetmelerine ve kripto para birimleri ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılamasına olanak tanıyan dijital bir platformdur.Piyasadaki 800’ün üstünde alt coin içerisinde, kullanılabilirlik ve ya kullanıcı kabulü sorunları nedeniyle sıkıntı çekmeyen tek bir kripto para (Bitcoin) var. Bu dijital paraların teknik ayarlarındaki kusurlar potansiyel müşterilerin ve tacirlerin kaybedilmesi ve işlem hacminin düşük olması nedeniyle dijital paraların potansiyel piyasa fiyatını etkilemektedir.

Kullanıcıların kripto para birimlerini kullanımlarındaki karşılaştıkları sorunlar nedeniyle, kullanıcıları bilgilendirmek ve onlara bilinçli bir tercih yapmalarında yardımcı olmak için çeşitli kripto paralar hakkında bilgilendirmek ve eğitmek üzere tasarlanmış, bir platform aracılığıyla gerçekleştirilen tek elden çözüm yaklaşımı ile çözülebilir.Tek bir yerde Kripto Para satın alabilir, satabilir, değiş tokuş edebilir, ticaret, depolar ve harcayabilirler. Tüm bu işlevler, dijital cüzdan, exchange, tüccar listesi, ödeme ağ geçidi / POS, pazar sıralaması, haber beslemesi vb. Gibi COSS özellikleri aracılığıyla etkinleştirilir. Dijital para birimini kullanmak için birden fazla olasılık, Hepsi aynı yerde. COSS Platformu’nda bir arada sunulmaktadır..

Dünyanın Tüccarlara İlk Çoklu kripto para ile ödeme alma imkanı sunan Ticaret Platformudur.Şu anda başlangıç olarak 8 Kripto Para  (Bitcoin,Ethereum,Veros,Litecoin,Dash,Nem ,Lisk,Ark) İle Platforma üye iş yerlerinden kolayca alışveriş yaparak ödeme yapılabilmektedir.

15 BAŞLIKTA COSS PLATFORMU :

1. COSS Platformu Nedir?

COSS, Kripto-One-Stop-Solution’ın (Kripto-One-Stop-Solution) kısaltmasıdır ve kripto paraya dayalı bir dijital ekonomik sistemin tüm özelliklerini kapsayan bir platform sunmaktadır. COSS sistemi, bir ödeme ağ geçidi / POS, bir borsa, bir tüccar listesi, pazar yeri sıralamaları, bir piyasa, bir e-cüzdan, çeşitli para seçenekleri ve bir mobil platformdan oluşur. COSS platformu genellikle FIAT para birimi ile yönetilen ve tek bir yerde birden çok şifreleme ile ilgili hizmetleri sunan tüm işlem yönlerini birleştirir.Platformun potansiyel özelliklerinin listesi sonsuza kadar genişletilebilir ve platform ilerledikçe büyümeye devam edecektir.

2. COSS Platformunun Misyonu:

COSS’un temel amacı kitleleri kripto para birimleriyle tanıştırmaktır. COSS’un kullanıcılarına hitap etmeyi amaçladığı, mevcut kripto hizmetleri ve ürünlerine aynı yerde erişmek için eksiksiz bir deneyimdir. İlk andan itibaren, müşteri kripto parayı kullanmaya karar verir ve o platform ve özellikleri boyunca yönlendirilir.

3. COSS Ecolife:

Kripto para birimleri, Internet üzerinden  paranın uygulanabilir  yerini alması için tüm ön koşullara sahip ve tüccarlar, yeni başlayanlar, işletmeler, hayır kurumları gibi unbanked bireyler de dahil olmak üzere milyonlarca müşteriye en teknolojik olarak en gelişmiş ödeme yöntemlerine erişme imkânı sağlıyor. Bu nedenle, COSS’da, kript para kullanıcıları için uygun olan sınır ötesi bir dijital ekonomik sistem olan Eco-Life kavramını tasarlamışlardır. Eco-Life, çevrimiçi ödeme endüstrisinin karşılaştığı zorlukların ortadan kaldırılmasını amaçlıyor.

4. Hizmet Olarak Akıllı Sözleşmeler (SCaaS):

Bir Hizmet Olarak Akıllı Sözleşmeler (SCaaS), işletmelerin eylemlerini basitleştirmek ve otomatikleştirmek için sistemlerinde akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve yürütmesine olanak tanıyan COSS’un bir parçasıdır. SCaaS, işletmelerde benimsenmesi açısından SaaS (Hizmet olarak Yazılım) kadar popüler olma potansiyeline sahiptir ve geniş bir endüstri dalında işlevsellik kazanması öngörülmüştür. COSS içerisindeki akıllı sözleşmeler, nerede olursa olsun insanlar arasında anlaşmalar yaparak küçük bir ücret karşılığında blok zincirde imzalanacak standart şablonlar olarak sunulmaktadır.

5. Güvenlik:

COSS ekibinin ana önceliği, COSS kullanıcılarının, hesaplarında ileri düzey iki faktörlü kimlik doğrulama ve uçtan uca şifreleme süreçleri yoluyla istenmeyen ve hileli faaliyetleri gerçekleştirmelerini sağlayan Sistemin Güvenliğidir. Güvenlik alt modülüne ancak ek bir şifre teyidi yapıldıktan sonra erişilebilir (güvenlik nedenlerinden ötürü). Bu alt modül şu amaçlarla kullanılabilir:
kullanıcının telefon numarasını ve e-posta adresini düzenle (yalnızca onaydan sonra);
Şifreyi değiştir;
İki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) etkinleştir / devre dışı bırak.

6. Mevduat:

Bir kullanıcı, uygulama içindeki m-cüzdan çubuğundaki düğmelere basarak FIAT veya dijital para birimlerini tevdi edebilir. Para Yatırma düğmesine bastıktan sonra, para yatırmayı düşündüğü FIAT veya kripto-para birimini seçebilir. Kullanıcı bir FIAT para birimi yatırmayı seçerse, birkaç ödeme seçeneğine yönlendirilir. Olası eylem akışı seçilen ödeme yöntemine dayanır. Bir kullanıcı Banka
Havalesi’ni seçtiğinde , banka havalesi ayrıntılarının PDF biçiminde görüntülenip indirilebileceği bir sayfaya yönlendirilir.

7. COSS Platformunda Cüzdan:

Kullanıcılar, tüm bakiyelerini COSS platformundaki cüzdan üzerinden kripto ve FIAT para birimlerinde görebilirler. Ayrıca çekmeyi veya para yatırmayı da seçebilirler. Geri çekilemeyen döviz bakiyeleri, Exchange siparişlerine yerleştirilir ve burada da görüntülenir.COSS fonları, 3 farklı cüzdan tipinde tutulur: sıcak cüzdanlar, sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar. COSS hesap sahiplerinin ana fonları soğuk cüzdan içerisinde tutulurken, işlemler için aktif olarak kullanılması beklenen fonlar sıcak cüzdan içerisinde tutulur ve böylece fon kaybı önlenir. Sıcak cüzdan çoğunlukla depolar ve geçici depolama için kullanılır.

8. COSS Başvuruları:

Temel COSS başvuruları şunlardır:
(A) Temel Uygulama, hesap yönetimi araçlarından, kayıt ve oturum açma süreçlerinden, güvenlik prosedürlerine ve şifre sıfırlama mekanizmasından oluşur.
(B) Ödeme alt yapısı / POS, tüccarlara kripto para ödemelerini web shop’lara entegre etmelerine yardımcı olan bir satıcı aracı;
(C) Exchange, en çok satılabilen kripto para birimlerini destekler, COSS kullanıcılarının siparişlerini vermelerine, ticaret yapmalarına ve COSS bakiyelerine yatırılan fonları değiştirmelerine izin verir.

9. KYC / AML sistemi:

Bir kullanıcı, hesabın durumunu menünün sol bölümünden kontrol edebilir. Hesap durumu, KYC düzeylerini tamamlayarak yükseltilebilir. Her KYC seviyesi farklı sınırlar ve gereksinimler ile birlikte gelir. KYC mekanizması aracılığıyla COSS, kullanıcıları platformundaki hesaplarına erişmelerine izin vermeden önce doğrular. Yeni bir hesap kaydetmek için kullanıcının e-posta adresini ve tam adını girmesi gerekir. Uygulama, hesaba erişebilmesi için kullanıcının onay bağlantısını tıklaması gerekeceği konusunda e-posta yoluyla bir onay gönderir.

10. Para Çekme:

Kullanıcıların bakiyelerinden çekişler PARA ve CRYPTO para birimlerinde etkinleştirilir. Kullanıcılar sahip oldukları herhangi bir para biriminin (FIAT veya CRYPTO) tutarını çekebilir. Para çekme işlemleri, alınmakta olan para birimine bağlı olarak farklı işlenir. Para çekme işlemlerinden bazıları otomatiktir ve bazıları manuel olarak yapılır. Otomatik çekimler, az miktarda kripto paraya sahip olan kullanıcılar için sağlanır.

11. Tüccar Platformu:                            :

COSS’daki ticaret platformu, karşılıklı çıkarlar için aralarında iletişimi kolaylaştıran ve şifrelemeyi kolaylaştıran işletmeleri ve potansiyel müşterileri bir araya getirmeyi amaçlıyor. Bu şekilde, COSS platformu, müşterilerin harcamalarına ve dijital para kazanmalarına yardımcı olan muazzam Kripto Para kabulünde bir aracı rolünü yerine getiriyor.

12. Tüccar Hesabı:

Bir tüccar hesabı, onu oluşturan kullanıcıya aittir. Bu kullanıcı otomatik olarak bu satıcı hesabının sahibi olur. Sahiplik durumu başka birine devredilemez ve tacir hesabında nihai olarak haklarına sahiptir. Bir tüccar, şubelerin her biri için (örneğin mağazalar, yerler, işletmeler) kabul etmek istediği kripto para birimlerini seçebilir. Buna ek olarak, bir tüccar, her Kripto Para yüzdesi için indirim aralığı ekleyebilir ve maksimum ödeme tutarlarını ayarlayabilir.

13. COSS Token:

COSS,% 100 kendi kendini finanse eden bir projedir ve piyasaya sürülmeden önce ve dış yatırımlara dayanmaz. Geliştirmesinin yeni ve çok geniş kapsamlı eğrisi, COSS vizyonunu paylaşan ve projenin potansiyeline inananlara yatırım fırsatları sağlayacak platforma özgü bir Token satışına başlanması anlamına geliyor. 

Simgenin adı COSS. COSS tokeni, sahiplerin kripto para işlemleri için COSS sistemi tarafından ücretlendirilen işlem ücretleri şeklinde gelir elde etmesini sağlayan, gelir üreten bir şifreleme durumudur.

14. COSS Token Satış (ICO):

COSS simgesi, 8 Ağustos – 6 Eylül arasında 130.000.000 COSS jetonuyla gerçekleşecek olan Token Swap (ICO) kampanyası sırasında değiştirilebilecek. Token Swap (ICO) sırasında toplam 200 milyon COSS jetonu serbest bırakılacak. COSS Token döviz kuru Temmuz ayında ortaya çıkacak.

15. COSS Ön Satış (Pre-ICO):

COSS jetonlarının COSS ÖN SATIŞ  (PRe-ICO) 10 Temmuz – 13 Temmuz 2017 Tarihleri arasında gerçekleşecek. PRe-ICO için, 25.000.000 COSS Jetonları mevcuttur. Satış öncesi, minimum 50 ETH +% 25 bonus COSS Jetonu ile stratejik ortakları davet ediyor. Ön satış  72 saat sürecek.

COSS EXCHANGE KAYIT

COSS Aynı Zamanda Güvenle İşlemlerinizi Gerçekleştirebileceğiniz  C.O.S.S. Pte. Ltd. Singapur Merkezli Kripto Para Exchange Platformudur.
COSS 2019 yılına kadar Dünyanın en iyi 10 Kripto Para Exchange Platformu arasında yer almak istiyor.
COSS 2019 Yılına Kadar En iyi 3 Kripto para ödeme platformu arsında yer almak istiyor.
COSS 2019’a kadar Kripto Para ile ilgili ürün ve hizmetler için En iyi platform olmak istiyor.

COSS Tüccar platformuna katılmak şu an ücretsizdir.Bu platform Tüccarlar ve online satış firmaları için şu an için 8 kripto para ile ,ilerleyen zamanlarda bir çok kripto para ile saniyeler içerisinde güvenle ödeme alma imkanı sunmaktadır.Örnek olarak diyelim ki Kafe  sahibi bir esnafsınız bir kahve sattınız.Müşteriniz ödemeyi kripto para Ethereum ile yapmak isterse COSS altyapısıyla sunulan Tüccar platformu aracılığıyla hiç bir ilave yazılım ve ya Pos cihazına ihtiyaç duymadan platform üzerinden ödeme alabilirsiniz.Platform terminaline kahve için diyelim  10 TL yazdınız sistem size bunu otomatik olarak Ethereum’un coinmarketcap.com platformundan anlık olarak aldığı fiyatına çevirerek ekrana bir QR Kod olarak yansıtmaktadır.Müşteri de mobil cihazından kodu taratarak kolayca ödemesini yapabilmektedir.

 

COSS Ticaret Platformuna katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Süleyman Tavşan

info@suleymantavsan.com

www.suleymantavsan.com

ÖN KAYIT BAŞVURU FORMU

NOT.Bu makale bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.Doğruluğu garanti edilemez.En güncel ve doğru bilgilere şirketin coss.io  resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir